Čokoládové bábovičky

10:07 , ,Tu zimu co se nám začíná dělat celkem těžko snáším, raději to tedy nepokouším a zůstávám celou neděli doma. No jenže učit se mi nechce, číst taky ne, v telce nic není ... vyhrálo pečení! Dnes to bylo takové co dům dal a hlavně jsem se rozhodla začít spotřebovávat ty gigantické zásoby potravin, co doma skladujeme. Nakonec z toho vznikly vynikající košíčky, které jsem si dala k odpolednímu čaji ještě teplé (protože tak jsou nejlepší!). Pokud tedy nemáte co dělat, nebaví vás to počasí, nebo si chcete zamlsat, provětrejte spižní skříň a vezměte kuchyň útokem.INGREDIENCE:
50 g kakaa
3 vejce
200 g mletých mandlí
150 g hnědého cukru (kdo rád Sladké, může i 200 g)
lžička kypřícího prášku (bez lepku)
lžička sody

NA POTŘENÍ:
3/4 tabulky hořké čokády (kdo má víc, dá víc a kdo míň, tak míň =D já prostě našla zbytek čokolády, tak jsem ho tam lupla)
40 g másla (tak nějak od oka)

POSTUP:
Smícháme si sodu, kypřící prášek a mandlovou drť, pak si přimícháme zbytek ingrediencí, promícháme a naplníme směsí košíčky (můžete použít nějaké oblíbené formičky, já použila formu na muffiny, kterou jsem předtím vymazala máslem a vysypala pohankovou moukou. Dala by se určite použít i forma na bábovku.).

Pečeme cca 20-25 min na 180C (zkontrolujeme špejlí).

Rozpustíme si čokoládu s máslem ve vodní lázni a vychladlé košíčky čokoládou potřeme.
Může podávat ještě teplé a ideálně s kopečkem vanilkové zmrzliny nebo se šlehačkou.

0 komentářů