Začalo to jednou malou zvědavou holčičkou, která se mámě pořád motala v kuchyni a snědla, na co přišla…

Mňaminka vznikla proto, abych mohla inspirovat všechny milovníky jídla, abych ukázala, jak je vaření jednoduché, abych už nemusela kamarádkám přepisovat recepty v ruce, ale hlavně kvůli tomu, že jídlo je (bylo a bude) moje vášeň. Vždy jsem ráda jedla, ochutnávala, zkoušela a postupem času jsem se rozhodla sama se realizovat přímo v kuchyni.

Žádný učený z nebe nespadl – o tom bych mohla povídat. Dlouho trvalo, než jsem si na spoustu věcí přišla a hlavně než jsem se naučila snad tomu nejdůležitějšímu při vaření (ale i v životě) a tím je trpělivost.

Robert Fulghum napsal knížku s názvem: Všechno co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce. Co se týká mě, pozměnila bych to na: Všechno co opravdu potřebuji znát, jsem se naučila od svojí mamky. Protože právě ona mě naučila jak nic nepřipálit, jak poznat že je korpus upečený, jak vytvořit opravdu lahodný a vláčný krém. Ona mě naučila milovat vaření (milovat jídlo už mě učit nemusela).

Každý, kdo začne vařit, prochází přirozeným vývojem. Od muffin z pytlíku a Krtkova dortu (který ovšem dodnes zbožňuji) jsem se postupem dopracovala k vyvážené stravě, využívání sezonních potravin a zdravému stravování. Některé mé recepty jsou bezlepkové, veganské, nebo raw.

A proč Mňaminka? Jídlo je slast a jídlo je sex. Pokud ochutnáte něco opravdu výjimečného a výtečného řeknete co? Mňam? Tak právě proto Mňaminka!


TOU NEJTAJNĚJŠÍ INGREDIENCÍ JE VAŘIT S LÁSKOU...
VAŠE KÁŤA